Tuż po powrocie z Australii udałem się do Poznania przybić piątkę z chłopakami i dziewczętami z Husqvarna Poznań Motocykle albo inaczej dirtbike.pl i pomacać motocykl, który sobie wybrałem jako narzędzie rywalizacji w Pucharze Polski Cross Country. Dlaczego Husqvarna FE 250? Może dlatego, że w tej cenie oferuje nico więcej pod względem wyposażenia niż KTM. Poza tym, w morzu pomarańczy na linii startowej chciałem czegoś innego. Biało-niebiesko-limonkowe barwy mogą się podobać. Mnie przypadły do gustu. A jako że jestem amatorem i możliwości czy to KTMa czy Husqvarny zapewne nigdy nie wykorzystam w 100%, kupiłem to, co bardziej podobało mi się w danym momencie.

Do tego poprosiłem o doposażenie motocykla w co następuje:

  • Komplet plastików wraz oklejeniem
  • Osłona dekla sprzęgła
  • Osłona pompy wody
  • Osłona kiwaczki
  • Osłony wahacza
  • Osłony łożysk kół P/T
  • Osłona wydechu
  • Wzmocnienia chłodnic
  • Tubliss P/T

Mając na względzie doświadczenie w jeździe w terenie, a raczej jego brak, skupiłem się bardziej na zabezpieczeniu motocykla przed uszkodzeniem i utrzymaniu jego świeżości aniżeli podnoszeniu jego mocy, sprawności pracy zawieszeń czy komfortu pracy jeźdźca. Przyjdzie na to czas.

Oryginalne plastiki wędrują zatem do pudła i zostają zastąpione akcesoryjnymi wraz z przygotowaną pod moje zamówienie okleiną od SM Stickers. Wszystko co można w pierwszej kolejności zepsuć lub uszkodzić, zostało zabezpieczone. Myślę, że na początek wystarczy.

Siedząc na kanapie w salonie pośród zwisających na moje ramiona nogawek spodni najnowszej kolekcji FOXa wyciągnąłem laptopa i dokonałem przelewu na kwotę 43 010,00 zł. Nie kupowałem materiałów eksploatacyjnych czy stroju. Przymierzyłem rzeczy, które chciałbym zakupić, zapisałem rozmiarówkę i z tymi zakupami postanowiłem zaczekać do przyszłego miesiąca, aby za bardzo nie drażnić żony.

 

 

Zakupy w styczniu Kwota brutto
Okleina SM Stickers 480,00 zł
Przygotowanie motocykla 2 960,00 zł
Wysyłka motocykla 550,00 zł
Motocykl Husqvarna FE 250 39 500,00 zł
Suma wydatków 43 490,00 zł

 

Wszystkie zakupy (narastająco) Kwota brutto
Okleina SM Stickers 480,00 zł
Przygotowanie motocykla 2960,00 zł
Wysyłka motocykla 550,00 zł
Motocykl Husqvarna FE 250 39 500,00 zł
Suma wydatków 43 490,00 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *